czwartek, 27 sierpnia 2015

Back to school

Cześć kochani :* Wiem, że jakiś czas nie pisałam, ale stwierdziłam, że ostatni tydzień spędzę na maxa, więc nie ma mnie całymi dniami. Nie miałam także pomysłu na posta, więc będzie z "przygotowaniem do szkoły" (zapomniałam o plecaku, ale pewnie później i tak się pojawi)


oczywiście książki, które jakimś dziwnym trafem trochę się zniszczyły :D


kredki, farby, pastele, plastelina


teczki A3 i A4 oraz kartki


piórnik, a w nim:


cienkopisy w kształcie kredek


długopisyołówki


linijka i cała reszta ( no dobra mieści się tylko linijka)


korektor, gumka


zeszyty


No dobra przygotowana do szkoły, teraz tylko psychikę nastawić, skończy się wstawanie po 10 (bo dla mnie to rano), wracanie tak późno do domu (może nie na początku :D), a trzeba będzie przywitać prace domowe, sprawdziany, kratówki, "humorki" nauczyli (no niektórych) itp. Nie wierze, że szkoła się zacznie za kilka dni, konkretnie za 4 dni, więc trzeba je tak spędzić, by nie żałować, po prostu nie mogę się doczekać już kolejnych wakacji.

Ja już lecę, pa kochani <3

czwartek, 20 sierpnia 2015

Kilka sposobów na nudę

Hej :* Dzisiaj postanowiłam zrobić posta przeciwko nudzie. Wiem, że już końcówka wakacji, więc trzeba ją wykorzystać na maxa. A oto kilka sposób:
1. Czytanie książek / oglądanie filmów - dobry sposób na nudę, lubię czytać książki, ale filmem również nie pogardzę.
2. Spotkania ze znajomymi - przyjaciele zawsze poprawią humor (o ile są prawdziwi), a także można z nimi spędzić miło czas.
3. Śpiewanie - u mnie to wygląda tak, że śpiewam, kiedy jestem sama w domu, koncert tylko dla mojego pupilka :D
4. Gotowanie - no dobra to ie dla mnie, prędzej bym chyba kuchnię podpaliła niż cokolwiek ugotowała.
5. Jazda na rowerze / rolki - lubię jeździć na rowerze, na rolkach również, więc to nie jest dla mnie problem spędzić czas aktywnie.
6. Spacery - często chodzę na przechadzki wieczorami, albo kiedy indziej, z dala od tej rzeczywistości ze słuchawkami w uszach.
7. Muzyka - coś z czymś na długo się nie rozstaje :D
8. Pisanie np. opowiadań - lubię pisać własne opowiadania, ale one są tylko dla mnie (gorzej jest z opowiadaniami na polaka)
9. Blogowanie - dobra nie całkowicie się tym zajmuje, bo ostatnio zaniedbuję bloga
10. Rysowanie - coś co ostatnio robię w wolnym czasie, nawet kilka mogę wam pokazaćRysunki nie są perfekcyjne. Dwa ostatnie są narysowane ołówkami, reszta węglem, na kartce A3. To kilka z moich "arcydzieł" część komuś dałam, część gdzieś się zapodziała.
Kilka sposób na resztkę wakacyjnej nudy, a wy jakieś macie?


środa, 12 sierpnia 2015

Zoom natury

Hej miśki :* Jak tam mijają wakacje? Mi dość szybko, upał czasami jest po prostu nie do zniesienia. Najlepiej bym cały czas siedziała nad wodą/basenie lub leżała w łóżku z butelką zimnej wody. 
Ostatnio byłam w Janowie Lubelskim na Zoom natury, słyszeliście może o nim? A więc to centrum edukacji aktywnej, który ma na celu rozbudzenie ciekawości i zachęcenie do poznawania otaczającego świata. Tak, są wakacje, a ja wam tu coś związanego ze szkołą, nie całkiem. Są tam 4 laboratoria: Główne "zoom natury" - gdzie największą uwagę przykułam na znajdujące się tam zwierzęta (oczywiście żywe i niestety z tego nie mam zdjęć), nie na co dzień spotykane. Awifauny i Troposfery - znajdowało się tam ptasie radio, strefy atmosfery, anomalie pogodowe i co najbardziej mi się spodobało - modelarskie instalacje ptaków w locie, stawało się w odpowiednim miejscu i wykonywało jakieś ruchy, które później ptak powtarzała, była to fajna zabawa :D Recyklingu i energii - znajdowały się tam m.in. ściany z puszek i szła z recyklingu, mikroskopy (bardzo łatwe do obsługi), modele elektrowni oraz filmik z cudami stworzonymi z odpadów. Runo leśne - laboratorium w którym chyba najlepiej czują się dzieci, wyjaśnienie fotosyntezy w piosence, opowieści, kubiczne nasiona, wzmocnione zapachy roślin (naprawdę niektóre były śliczne). Do każdej rodzinki dołączał się przewodnik, który opowiadał na dany temat.  Wszystko swobodnie, w formie zabawy.   Jest tam też: park wodny, park linowy, siłownia, fontanny, lot nad zalewem, skok z wieży i diabelskie wahadło. Mam parę fotek, od razu przepraszam za jakoś zdjęć.
Dziś w nocy także się wzięłam za pisanie opowiadania, więc może i je wam napisze, na razie mam początek historii, ale na razie to za mało.


Pa :*

piątek, 7 sierpnia 2015

Happy days

Hej, jak wakacje mijają? Mi bardzo szybko, pewnie zanim się obejrzymy już będzie wrzesień. No, ale co poradzimy, po prostu musimy wykorzystań ten miesiąc na 100 % Książki już na następny rok kupione, normalnie nic tylko wybierać się do szkoły. Ostatnio pod wieczór chodzę z mamą na długie spacery i stąd zdjęcia, z wczorajszej "mini sesji". A więc granatowa bluzka, z koronką na plecach u góry i czarne spodenki.Bluzka - Cropp
Spodenki - Cropp
Torebka - Diverse


Nie wiem o czym pisać, może pomoże i padacie pomysły na nowe posty? Jak wam się podobają fotki? Staram się je trochę obrabiać, ale nie zawsze to wychodzi. 
poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Good days

Hej kochani. Co tam u was? Już od kilku dni mamy sierpień, odczuliście to? Bo, ja nie, ale coś czuję, że nie wykorzystałam lipca na 100 % . Czas tak szybko mija, zanim się obejrzymy pewnie będzie już wrzesień. Ostatnio poodwiedzałam trochę rodziny, co 2-3 dni zmieniam kolory paznokci, czytam książki, trochę biegam i naliczam kilometry do fundacji "Pomoc mierzona kilometrami" itp. Fotki mają już z tydzień, ale zapomniałam o nich, a więc :

Bluzka - House
Spódnica - House
Okulary - Rossmann


Miałam częściej dodawać posty, ale coś nie wyszło. Posty coraz krótsze. Blogiem się coraz mnie zajmuję. Wakacyjne lenistwo :D Najlepiej nic bym nie robiła, odcięła się od tych wszystkich problemów, ale niestety się tak nie da. Na razie tyle.

Pa <3