poniedziałek, 19 czerwca 2017

Samotność

Samotność jest zachłanna i nie lubi się dzielić. Kiedy już obierze sobie cel, mało kto jest w stanie przed nią uciec. Uzbrojona w pociski smutku, szybko izoluje swoją ofiarę. Podaje jej bezsilność, aby uśpić ducha walki o siebie. Karmi rozczarowaniem wspaniałe ambicje. Ofiarowuje strach, niepozwalający dojść wierze do słowa. Na koniec przyprowadza swoją bezlitosną przyjaciółkę, która nakłada czarne okulary pesymizmu. Kiedy obiekt próbuje wstać, powala go, po czym znów przytula, szepcząc czułe słówka, wmawiając, że przecież tylko ona jest jej towarzyszem. Podaje się za przyjaciela, który w każdej chwili wysłucha, ale przy okazji zatruje i zmieni „na swoje kopyto”.    

Samotność... każdy z nas kiedyś to czuł. Ale istnieją dwie strony medalu, jedna określona wyżej jako największe zło, duszące w środku skrajne emocje. Czy druga też taka jest?  

Była otoczona ludźmi, lecz czuła się samotna. Otaczała ją harmonia, ale w środku szalała burza uczuć. Z szerokim uśmiechem patrzyła na kolejne dary losu, gdy oczy były pogrążone w agonii. Wydawało się, że wokół szatynki promieniowała aura szczęścia, mimo że macki bezsilności oplatały jej drobne ciało. Pewnie stawiała kolejne kroki na chwiejnym podłożu, który cały czas osuwał jej się spod nóg. Osiągała kolejne sukcesy, pogrążając się w życiu. Wspinała się na szczyt, ale cały czas spadała. W oczętach koloru bezchmurnego nieba, gdzie powinny pląsać iskry, bił przerażający chłód.

Czasem ona naprawdę jest dobrą przyjaciółką, dzięki niej możemy wyciszyć umysł, rozluźnić mięśnie, okryć się ciepłym kocykiem i z kubkiem herbaty w ręce - poukładać roztargnione myśli.

Prawda jest taka, że to zależy od punktu widzenia, raz ją doceniamy i wręcz łakniemy jej towarzystwa, by później znienawidzić jej obecność.

Wróg czy przyjaciel? 

Nie jestem dumna z tego postu, bo jest on na zapełnienie pustki. Zdjęcia nie związane tematycznie, zrobione rok temu, nawet nie obrobione...
Ale już w tym tygodniu zakończenie roku szkolnego :D Spodziewajcie się jeszcze gratisa w formie relacji z zielonej szkoły.